Ζωή Ανδρικοπούλου : Γενέθλια με πρώτη θέση ! (video)

Ζωή Ανδρικοπούλου : Γενέθλια με πρώτη θέση

Το καλύτερο δώρο γενεθλίων ήταν για τη Ζωή Ανδρικοπούλου η πρώτη θέση που κατέκτησε στον αγώνα 3 χλ. «ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΥΛΙΔΗ» στα πλαίσια του 8ο ημιμαραθώνιου Αθήνας που διεξήχθη την Κυριακή με τη συμμετοχή 3.500 δρομέων.  Η «δική»  μας Ζωή που ανήμερα του αγώνα είχε και τα γενέθλιά της,  τερμάτισε πρώτη στις γυναίκες με χρόνο 10.24 ενώ τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Γλυκερία Σκάρκου με 10.33 και την τρίτη θέση η Ελένη Κουκουβιτάκη με 11.17.

«Λατρεύω να τρέχω στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας γιατί είναι ένας αγώνας εντός της πόλης σε μια υπέροχη διαδρομή με τον κόσμο να μας δίνει ώθηση. Το απόλαυσα πραγματικά» ήταν τα πρώτα λόγια της Ζωής μετά τον τερματισμό του ημιμαραθωνίου στον οποίο συμμετέχει κάθε χρόνο. Να της ευχηθούμε Καλή συνέχεια.